Poland National Culinary Team OSSKiC zdobywa 3 medale na Olimpiadzie kulinarnej w Stuttgarcie!

Wielkie sukcesy kucharzy Poland National Culinary Team! Reprezentacja kucharzy Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni wraca ze Stuttgartu z 3 medalami - jednym złotym i dwoma srebrnymi. To ogromne osiągnięcie, które potwierdza wysoką pozycję Polski w świecie kulinarnej sztuki. Złoty medal został zdobyty w starcie indywidualnym, kategorii Culinary Art przez Weronikę Gurynow. Weronika w ogólnym rozrachunku tej kategorii zajęła bardzo wysokie - 3 miejsce. Należy tutaj dodać, że w tej kategorii rywalizowało ponad 100 zawodników.

Kolejne dwa medale, tym razem srebrne, to zdobycz Seniorów Polskiej Kadry Kucharzy w składzie:
Bartosz Peter - Kapitan
Michał Świerad - Pastry Chef
Marcin Gruszka
Maciej Hippler
Tomasz Ziółkowski
Sebastian Plaskota
Wojciech Waliszewski - Asystent
Łukasz Wódz - Asystent
Angelika Chwyć - Pastry Art
Sebastian Krauzowicz - Team Manager
Kucharze startowali w dwóch konkurencjach: Restaurant of Nations oraz Chef s Table of Fire.  Są to trudne i bardzo wymagające konkurencje, ponieważ kucharze spędzają w kuchni startowej nawet 10 godzin, przygotowując dla sędziów i gości potrawy promujące kuchnię narodową. Warto podkreślić, że za sukcesem polskiej reprezentacji kryje się ogromny wysiłek, determinacja i pasja naszych kucharzy. Treningi trwały niemal rok, a sami kucharze musieli je pogodzić z codziennymi obowiązkami.

Nasi reprezentanci zaprezentowali się doskonale, wykonując skomplikowane techniki kulinarno-dekoracyjne, serwując potrawy, które w pełni wyrażają smak i charakter polskiej kuchni. To nie tylko zaszczyt dla Polski ale również dowód na to, że nasza kuchnia zasługuje na międzynarodowe uznanie.

Olimpiada Kulinarna w Stuttgarcie jest jednym z najważniejszych wydarzeń w świecie kulinarnym. To miejsce spotkań dla najlepszych kucharzy z całego świata, którzy rywalizują w różnych kategoriach, reprezentując swoje umiejętności, pasję i kreatywność. Dlatego sukces polskiej drużyny narodowej zasługuje na wielkie uznanie.

W tym miejscu chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim naszym partnerom i sponsorom, bez których tego sukcesu by nie było. Dziękujemy za zaufanie i pomoc w promowaniu polskiej kuchni na arenie międzynarodowej, za możliwość spełnienia marzenia wszystkich kucharzy, którzy mogli wystartować w IKA Culinary Olimpics 2024 w Stuttgarcie.

Jako zarząd Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni, gratulujemy polskiej reprezentacji zdobycia wszystkich medali. To ogromna duma dla całego kucharskiego świata w Polsce i dowód na to, że polska kuchnia mocną stoi na arenie międzynarodowej.
Choś emocje powoli opadają, to długo jeszcze będziemy mówić i chwalić się osiągnięciami Poland National Culinary Team…!