Aktualności

Kupuj świadomie - Produkt polski.

W środę 26 marca, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wspólnie z KOWR ruszyło z kolejną odsłoną kampanii "Kupuj świadomie  - Produkt polski".

Rozoczęto od mediów społecznościowych, od 1 kwietnia ruszy kampania, emisja spotów KUPUJ SWIADOMIE-PRODUKT POLSKI w tv i działaniami towarzyszącymi.

Kampania prowadzona w tym roku ma zdecydowanie silniejszy przekaz patriotyczny. Kryzys związany z koronawirusem pokazał, jak ważnym ogniwem w zapewnieniu bezpieczeństwa funkcjonowania państwa jest suwerenna, krajowa produkcja żywności. Jako konsumenci codziennie podejmujemy decyzje, które decydują o naszym “być, albo nie być”. Mamy szansę pomóc przetrwać tym,  którzy utrzymują swoje rodziny z produkcji rolniczej, hodowli i przetwórstwa, bo jesteśmy najważniejszym ogniwem na drodze ochrony a następnie odbudowy silnej polskiej gospodarki.

W swoim przekazie zwracamy się do konsumentów o przemyślane decyzje zakupowe. Jako Konsumenci musimy mieć  świadomość, że każdy nasz wybór podczas zakupów – ma znaczenie. Nasze decyzje zakupowe oznaczają dochody i zyski dla firm lub też ich brak, ale w tej chwili bardzo często także ich przetrwanie.

Wspólnie tworzymy system, którego świadome decyzje konsumenckie mogą zdecydować o sukcesie, nie tylko poszczególnych sektorów rolnictwa, ale i całej gospodarki naszego kraju.

Edukujemy zatem!!
Nasz wybór podczas codziennych zakupów ma znaczenie, dlatego „Kupuj świadomie!”.

W załączeniu Pismo ministra rolnictwa z prośbą o włączenie się kampanię. (PDF)